Kdo jsme?


(… a proč děláme HrajemeFotbal.cz?)

Fotbal je v naší zemi fenomén. Napočítali jsme 4 333 mužstev. To znamená, že aby se mohlo hrát, je zapotřebí, aby každý týden nastoupilo 47 663 hráčů v dresech svých týmů k 2 166 zápasům. Minimálně.

Kdyby každý zápas sledovalo alespoň 100 lidí, každý týden baví Český fotbal téměř čtvrt milionu obyvatel Česka. To číslo je samozřejmě díky vyšším soutěžím vyšší. Nicméně i ten čtvrt  milionu lidí, který může nižší český fotbal přilákat na stadiony, je úžasné číslo.

Dva tvůrci projektu HrajemeFotbal.cz také hrávali fotbal. Nicméně nás oba dva vyřadila zranění. A když jsme tedy fotbalu nepřidali fanoušky svým fotbalovým uměním, rozhodli jsme se, že to uděláme projektem, který pomůže fotbalovým týmům přilákat na hřiště více lidí.

Mé jméno je Daniel Javorský. Je mi 25 let a společně se s Vítem Pilátem (24 let) chceme stát partnery všech 4 333 týmů v republice. Naším cílem je vytvářet nákladově férové a efektní nástroje, které každému týmu zlepší statistiky návštěvnosti.

 

Prvním nástrojem je naše fungující fotbalová mapa České republiky. Je to vůbec poprvé, co všechny týmy leží na jedné mapě a je to symbolické spojení. Díky naší mapě tak budou mít fanoušci mnohem větší přehled, kde sídlí jaký klub a jakou hraje soutěž.

Je totiž faktem, že navštěvovat fotbal přestalo být sexy. I my jsme cítili, že namísto toho, abychom podpořili lokální klub, jsme jeli na první ligu, přestože někdy ten fotbalový rozdíl zas až tak velký není.

Teď budou mít lidé mnohem větší motivaci vzít kolo a zajet do vedlejší vesnice na fotbal. Dát si klobásku a pivečko, pokecat s místními a vrátit se domů. A nebo přejet do další vesnice a mrknout se na další fotbal. A pak další a další.

 

Vytvořili jsme nástroj pro fotbalové fanatiky a tím chceme rozehrát naši snahu vrátit lidi na stadiony.

Jsme mladí a víme jak komunikuje naše generace. Chceme být “Spratci českého fotbalu” tak, že jej rozhýbeme a zatraktivníme! Chcete být u toho? Chcete s námi spolupracovat? Dejte nám vědět!

Nabízíme nebo budeme nabízet

  • Zápasové promo
  • Komunikaci týmů s jejich fanoušky
  • Tvorbu webových stránek
  • Zatraktivňování fotbalového prostředí
  • Možnost domlouvat si přátelská utkání přímo na fotbalové mapě
  • Fotbalová sociální síť